Wręczenie nagród laureatom konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”

DRUK_plakat_B1Wręczenie nagród laureatom konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”

W sobotę, 1 października o 11.00 w Radiu Kraków, odbędzie się koncert „Wspomnienie, ach, to Ty”. W czasie tego muzycznego wydarzenia wręczone zostaną nagrody laureatom V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. Organizatorem konkursu jest Republika Marzeń.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 200 osób z całej Polski, 38 do pierwszej kategorii (niepełnosprawność intelektualna) i 162 do drugiej (inne rodzaje niepełnosprawności). Jury w składzie: Anna Dymna (przewodnicząca), Janka Graban, Józef Baran, Leszek Aleksander Moczulski i Adam Ziemianin przyznało 6 nagród i 8 wyróżnień.

Laureaci – jak co roku – otrzymają nagrody w czasie „Zaczarowanego Radia Kraków”. Koncert rozpocznie się o 11.00, w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków (al. Słowackiego 22 w Krakowie). Będzie to już 31. edycja tego muzycznego cyklu, który tym razem będzie nosił tytuł „Wspomnienie, ach to Ty”. Na scenie wystąpią finaliści i laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Rafał Fusiek, Joanna Kryś, Magdalena Krzemińska, Aleksandra Nykiel, Aleksandra Orłowska, Sandra Pączek, Krzysztof Szymaszek i Mariusz Trzeciak.

Gośćmi specjalnymi będą: Agnieszka Grochowicz, Kamila Klimczak, Agata Ślazyk, Kamila Owsianików , Agata Półtorak i Oliwia Nazimek.

Koncert poprowadzi Lidia Jazgar. Kierownikiem muzycznym cyklu „Zaczarowane Radio Kraków” jest Andrzej Zarycki. W czasie koncertu wiersze laureatów konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście” przeczyta Beata Paluch, aktorka Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Tuż przed koncertem oraz po jego zakończeniu będzie można nabyć tomik poezji pt. „Zostawiam swój ślad”, w którym znalazły się wiersze laureatów konkursu. Słowa nadesłane na konkurs, są jak prawdziwe tropy… czy to wilka, czy wiewiórki, czy niedźwiedzia, czy nawet małej myszki, po których możemy bezpiecznie iść przez pola minowe naszego życia. Proszę więc, zostawiajcie swój ślad! To ma naprawdę ogromny sens i pomaga żyć. – napisała we wstępie do tomiku Anna Dymna, pomysłodawczyni konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Tomik ukazał się dzięki uprzejmości wydawnictwa Medycyna Praktyczna.

Bardzo dziękujemy sponsorom nagród i osobom oraz firmom, które wsparły organizację konkursu, są to: Farmina Sp. z o.o., Grupa Maspex Sp. z o.o., Wadowscy Sp. z o.o., Izba Gospodarcza „Farmacja Polska”, Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. , Krakowski Bank Spółdzielczy, Małopolski Bank Spółdzielczy, Pracownicy firmy S-Druk oraz Pan Sebastian Liberda.  

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Listę laureatów tegorocznej edycji konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”, można znaleźć tutaj: http://www.republikamarzen.org/oglaszamy-wyniki-5-edycji-konkursu-slowa-dobrze-ze-jestescie/