Ta książka może zmienić Twoje życie

„Dajcie mi czas” to tytuł tomiku, w którym znalazły się utwory laureatów IV Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście” oraz laureatów IV Konkursu Literackiego dla Lekarzy im. prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”. Zachęcamy wszystkich do lektury.

– Brak czasu to jedna z największych bolączek naszej rzeczywistości. Biegamy coraz szybciej, z coraz większą zadyszką, zdenerwowani, przerażeni, że nie zdążymy dojść, doczytać, dokończyć. I ogarnia nas przerażenie, bo ten czas jakby wciąż przyspieszał i popędzał nas. Coraz rzadziej patrzymy sobie w oczy, mamy coraz mniej wolnych chwil, by przysiąść, odetchnąć i popatrzeć w niebo, na zwyczajne życie, które toczy się obok nas. Wciąż szybciej i szybciej przekazujemy sobie informacje, skrótowo, bez niuansów i ozdobników, bez zbędnych uczuć. Przez ten ciągły pośpiech oddalamy się od siebie, stajemy się dla siebie i innych zimni, obcy. I choć posiadamy coraz szybsze i wygodniejsze narzędzia do kontaktowania się ze sobą, to coraz rzadziej wzajemnie rozumiemy siebie, słuchamy, czujemy – pisze Anna Dymna, we wstępie do tomiku Dajcie mi czas.

Ten niezwykły zbiór utworów łączy ze sobą świat lekarzy i osób chorych. Dla jednych i drugich, doba trwa 24 godziny. Czym ją wypełniają? O czym marzą? Za czym tęsknią? Czym dla nich jest czas? Dlaczego tak wielu z nich się ściga z czasem? Dlaczego i dla kogo piszą? Zapraszamy wszystkich do lektury. Lektury, która może zmienić życie.

Cena książki wynosi jedynie 15 zł. Można ją nabyć w sklepiku Republiki Marzeń http://republikamarzen.soteshop.pl/tomik-2015.html

Dochód ze sprzedaży tomiku Dajcie mi czas zostanie przeznaczony na nagrody w kolejnej edycji konkursu poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”. Tomik ukazał się dzięki pomocy Wydawnictwa Medycyna Praktyczna, które jest organizatorem Konkursu Literackiego dla Lekarzy im. prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”.

Życzymy wszystkim, aby mieli czas na to, co w życiu ważne i najważniejsze.