Republika Marzeń powstała,
by promować sztukę osób niepełnosprawnych

Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” powstała w 2010 r. Jej głównym celem jest promowanie twórczości osób niepełnosprawnych i realizowanie projektów, które pomagają w ich rozwoju i integracji z osobami pełnosprawnymi. Realizację tej idei zaczęliśmy od nas samych, wśród pracowników Republiki są zarówno osoby niepełnosprawne, jak i pełnosprawne. Pomysłodawczynią „Republiki Marzeń” jest Anna Dymna, prezes i wolontariuszka Fundacji „Mimo Wszystko”.

Przyjaciele!

W 2010 roku rozpoczęła działalność Spółdzielnia Socjalna
„Republika Marzeń Mimo Wszystko Fundacji Anny Dymnej”.  

Miejsce to stworzyły osoby niepełnosprawne: Wolontariusze, nasi Przyjaciele, Pracownicy Fundacji „Mimo Wszystko”. Powstawało ono z radością i entuzjazmem, budowało się z marzeń o tworzeniu lepszego świata, z przekonania, że te marzenia zawsze mogą się spełnić, jeśli wypowiedziane głośno przez jedną osobę i powtórzone przez kilka stają się wspólnym pragnieniem i celem.

faksymila-AD-WIECEJ-SWIATLA

Co nas wyróżnia?

żarówka

Promujemy twórczość
osób niepełnosprawnych

Naszym głównym celem, jest promowanie twórczości osób niepełnosprawnych. Wśród nich, jest wielu artystów, których prace wystawiane są w galeriach sztuki. Niektóre z nich, znajdziesz na naszych produktach. Ich efekty zaskakują i inspirują.

złotówki

Kupując pomagasz
naszym artystom

Pieniądze, które pozyskujemy ze sprzedaży produktów dostępnych w naszym e-sklepie, przeznaczamy na promowanie sztuki osób niepełnosprawnych i realizację projektów, które pomagają im w rozwoju ich talentów i zainteresowań.

ołówek

Tworzymy niepowtarzalne
produkty

Prace niepełnosprawnych twórców, różnorodne i pełne barw nanosimy na kartki okolicznościowe, koszulki, torby i inne przedmioty. Chcielibyśmy, aby te produkty dawały uśmiech i radość.

Czym się zajmujemy?

01Twórczość Osób Niepełnosprawnych

Promujemy twórczość osób niepełnosprawnych. Inicjujemy projekty mające na celu rozwój pasji artystycznych: wystawy, konkursy, warsztaty.

sklep

Prowadzimy sklep internetowy. Znajdziesz w nim m.in. oryginalne koszulki, torby, kartki i rzeczy, których nie kupisz w żadnym innym miejscu.

wizyty_studyjne kopia

Organizujemy wizyty studyjne dla ośrodków i organizacji, zajmujących się osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

04

Organizujemy co roku Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Osób niepełnosprawych „Słowa, dobrze, że jesteście”.

03 MATERIAŁY PROMOCYJNE

Przygotowujemy kartki i e-kartki świąteczne oraz upominki dla firm z oryginalnymi rysunkami i motywami, z możliwością nadruku logo firmy.

06-WYSTAWY

Organizujemy wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych intelektualnie w galeriach sztuki, klubach i kawiarniach artystycznych.

Jakie cele realizujemy?

Republika Marzeń jest spółdzielnią socjalną,
co oznacza, że nasze działania reguluje uchwalony statut. 
Oto nasze działania zapisane w statucie.

Promocja sztuki osób niepełnosprawnych.

Społeczna i zawodowa reintegracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Dążenie do odbudowy i podtrzymania u osób niepełnosprawnych umiejętności uczestniczenia w życiu
społeczności lokalnej oraz pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania i pobytu.

Usuwanie barier związanych z samozatrudnieniem społeczności osób niepełnosprawnych,
tak aby mogły one w pełni realizować swoje możliwości w dziedzinie ekonomiczno-gospodarczej.

Zapraszamy do sklepu

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla siebie, bliskiej Ci osoby, trafiłeś pod właściwy adres. Koszulki, ekologiczne torby, kartki, kubki – to wszystko i wiele więcej, a wszystko z pracami naszych artystów!

Oferta dla firm

Szukasz oryginalnych produktów reklamowych dla swojej firmy?
To, co zobaczysz na stronie, to tylko część produktów, które możemy Ci zaoferować. Każda firma jest przez nas traktowana indywidualnie. Jeśli nie znajdziesz projektu lub rzeczy, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami i zapytaj, czy możemy ją dla Ciebie przygotować.

Wspierają nas