„Przerobili van Gogha” w Galerii 2 Światy

W miniony wtorek w Galerii 2 Światy, na krakowskim Kazimierzu, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Przerobili van Gogha”.

– Jestem szczęśliwa, że jest w Krakowie takie miejsce, w którym można te obrazy pokazać. One są niezwykłe, a wielu ludzi nawet nie wie, że istnieje taka sztuka – mówiła w czasie wernisażu Anna Dymna, aktorka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”. – Dzięki moim przyjaciołom z Radwanowic i ich pracom zobaczyłam, że na świecie jest wiele piękna i kolorów, których na co dzień nie dostrzegamy. Niepełnosprawni artyści potrafią je zobaczyć i pokazują je nam w niezwykle piękny sposób. Dzięki Wam widzę dużo więcej a mój świat się poszerzył.

IMG_4589

 fot.: Joanna Kaczor

–  Jestem szczęśliwa, że chodzę na warsztaty, bo dzięki temu nie jestem sama i jest mi tam zawsze miło i wesoło – mówiła Krystyna Rudek, jedna z autorek prac, dodając, że jest w tym ogromna zasługa terapeutów, którzy na co dzień pracują z twórcami z „Doliny Słońca”.IMG_4527

fot.: Joanna Kaczor

W wernisażu uczestniczyło kilkoro z nich, m.in. Mateusz Biernat –  pomysłodawca i kurator wystawy, Anna Dula i Joanna Sobańska.

IMG_4513

fot.: Joanna Kaczor

To trzecia wystawa prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” z  „Doliny Słońca” zorganizowana w Galerii 2 Światy, prowadzonej przez Annę Jeziorną i Joannę Rapicką. Tym razem prezentowane są pracę ośmiu osób, które uczestniczą w warsztatach plastycznych w podkrakowskich Radwanowicach: Ewy Gerono, Katarzyny Małek, Krystyny Rudek, Urszuli Woźniak, Adama Barana, Edwarda Grabowskiego, Grzegorza Dyragi i Jana Tekieli. Wśród obrazów są m.in. prace inspirowane mistrzami światowego malarstwa, w tym również Vincenta van Gogha i Gustava Klimta, stąd nazwa wystawy.

IMG_4595

fot.: Joanna Kaczor

IMG_4506

fot.: Joanna Kaczor

Galeria 2 Światy, w której odbywa się wystawa, znajduje się na ul. Brzozowej 14 w Krakowie. Można ją odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 19.00. Po jej zakończeniu będzie można zakupić wybrane prace. W galerii są też dostępne koszulki, torby oraz biżuteria z motywami prac prezentowanych w czasie wystawy. Można je kupić również w sklepiku Republiki Marzeń.

Organizatorami wystawy „Przerobili van Gogha” są Republika Marzeń Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Galeria 2 Światy. Wystawa potrwa do 23 czerwca.

Dziękujemy:

Pani Annie Jeziornej i Pani Joannie Rapickiej za zaproszenie twórców z „Doliny Słońca” do Galerii 2 Światy

Mateuszowi Biernatowi za inspirowanie artystyczne Podopiecznych z „Doliny Słońca”

Joannie Sobańskiej, terapeutce z „Doliny Słońca”, za codzienną pracę na warsztatach plastycznych z autorami prezentowanych prac

Drukarni S-Druk za nieodpłatny druk katalogu wystawy

IMG_4634

fot.: Joanna Kaczor

IMG_4546

fot.: Joanna Kaczor

IMG_4461

fot.: Joanna Kaczor