Oryginalny prezent dla lekarzy i przedstawicieli środowisk medycznych

Czego najbardziej boi się lekarz, a co sprawia mu radość? Z czym musi się na co dzień zmagać? Co myśli pacjent, dla którego nie ma lekarstwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w tomiku pt. Jestem… jesteś, w którym znalazły się utwory poetyckie lekarzy oraz ich pacjentów.

Tomik ukazał się dzięki wydawnictwu Medycyna Praktyczna. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą niecodzienną lekturą i obdarowania nią zaprzyjaźnionych lekarzy, kontrahentów Państwa firmy, pracowników i przyjaciół.

Tomik Jestem… jesteś to owoc Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Lekarzy im. Prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Pierwszy z konkursów zainicjował w 2011 r. prof. Andrzej Szczeklik, wybitny lekarz i naukowiec. Organizatorem tego literackiego przedsięwzięcia jest wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Utwory nadesłane na konkurs ocenia jury w składzie: Anna Dymna, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Marek Pawlikowski, Maria Szczeklik i Adam Zagajewski.

Drugi z konkursów zainicjowała Anna Dymna, jego organizatorem jest Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Nadesłane wiersze ocenia jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Leszek Aleksander Moczulski i Adam Ziemianin.

W tomiku Jestem… jesteś znalazły się wiersze laureatów i osób wyróżnionych w obu konkursach. Lektura tych utworów pozwala lepiej poznać zarówno świat lekarzy, ich problemy i nadzieje, jak i świat pacjentów, którzy szukają u nich pomocy. Zachęcamy Państwa do bliższego poznania ludzi, dla których medycyna jest pracą, pasją bądź jedynym ratunkiem.

Tomik może stać się oryginalnym prezentem dla lekarzy, z którymi współpracuje Państwa firma. Przypominamy, że 1 października świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Lekarza. Może stanowić również cenne źródło informacji dla osób współpracujących ze środowiskiem medycznym.

Zamówienia można składać pod adresem: biuro@republikamarzen.org
Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie twórczości osób niepełnosprawnych.