Goście, goście z Moskwy!

Dzisiaj dobiega końca wizyta naszych rosyjskich Przyjaciół, którzy brali udział w finale XI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana, członków moskiewskich grup teatralnych MIRT oraz Krug-1

 

Pobyt moskwian w Krakowie trwał trzy dni. Sześciu członków teatru MIRT przyjechało do Polski w ubiegłą sobotę (opuścili ją wczoraj), natomiast szesnastoosobowa ekipa zespołu teatralnego Krug-1 przybyła do Krakowa w niedzielę i wyjeżdża z niego dzisiaj.

Republika Marzeń Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wspierana życzliwością sponsorów, zatroszczyła się o to, żeby ta wizyta miała jak najbardziej atrakcyjny przebieg. Nasi Przyjaciele z Rosji zwiedzili zabytki Krakowa oraz kopalnię Soli w Wieliczce. Po starej stolicy Polski oprowadzał ich przewodnik mówiący po rosyjsku.

– Kraków to zadziwiająco piękne miasto – dzieliła się wrażeniami Natalia Oralova, dyrektor artystyczny teatru MIRT, od lat pracująca z dziećmi z porażeniem mózgowym, autyzmem i Zespołem Downa, która po raz pierwszy przyjechała do Krakowa. – A Teatr Słowackiego to taka miniatura naszego Teatru Bolszoj! Naprawdę jestem zachwycona. Wszyscy pozostajemy pod urokiem tego, co tu widzimy. Jakże piękna jest ulica Kanonicza, Sukiennice, ołtarz Wita Stwosza, Collegium Maius, Barbakan, Wawel… Po prostu brakuje słów.

Nasi Przyjaciele z Rosji byli bardzo zadowoleni z pobytu w Krakowie. My cieszyliśmy się razem z nimi i jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy ich gościć.

Więcej o teatrach MIRT oraz Krug-1:
http://www.mimowszystko.org/portal/pl/195/1416/Jak_w_Teatrze_Bolszoj.html

 

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz „Republika Marzeń” serdecznie dziękuje wszystkim Firmom, które przyczyniły się do ugoszczenia naszych Przyjaciół w Polsce:

– warszawskim taksówkarzom z „Sawa-Taxi”
– warszawskiej restauracji „Moulin Rouge” 
– warszawskiej restauracji „Wiking”
– krakowskiej restauracji „Loża”
– Kopalni Soli „Wieliczka”