Festiwal Zaczarowanej Piosenki – Dziękujemy, że byliście z nami

W miniony weekend w Krakowie, odbyły się 13. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”. Ich organizatorem była Fundacja Anny Dymnej. My też tam byliśmy i spełniliśmy niejedno marzenie.  

 Stoisko na Festiwalu 4

fot.: Joanna Kaczor

Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, w ramach których odbywa się Festiwal Zaczarowanej Piosenki, są wielkim świętem osób niepełnosprawnych. Pierwszego dnia, tj. w sobotę 18 czerwca, mogliśmy posłuchać utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych i towarzyszących im gwiazd, w czasie tegorocznej edycji byli to: Anita Lipnicka, Katarzyna Nosowska, Natalia Przybysz, Damian Ukeje, Mieczysław Szcześniak i Alicja Majewska. Festiwalowe koncerty poprowadzili: Anna Dymna, Bronia Zamachowska, Piotr Głowacki i Zbigniew Zamachowski.

Drugiego dnia, tj. w niedzielę 19 czerwca, płyta rynku zamieniła się w arenę zmagań sportowców. Widzowie mogli zobaczyć m.in. rugby na wózkach, pokazy koszykówki, goalballa, szermierzy i hokeja w wykonaniu niepełnosprawnych mistrzów sportu i towarzyszących im gwiazd. Ogromne emocje – jak co roku – wzbudził mecz siatkówki: niepełnosprawni sportowcy kontra gwiazdy. Ze sportowcami zmierzyli się m.in. Przemysław Saleta, Rafał Mroczek, Piotr Polk, Piotr Głowacki i Zbigniew Zamachowski. Wieczorem na scenie pod krakowskim Ratuszem odbył się koncert „Jeden świat” z udziałem Moniki Kuszyńskiej, Mieczysława Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego, Haliny Młynkovej i Katarzyny Cerekwickiej.

IMG_2060 (2)

fot.: Magdalena Saratowicz

Część gwiazd, m.in. Natalia Przybysz, Rafał Mroczek, Andrzej Piaseczny i Damian Ukeje, wystąpiła w naszej republikańskiej koszulce z barwną kieszonką. Zwycięzca pierwszej edycji The Voice of Poland, wystąpił w naszej koszulce na koncercie Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Będziecie mogli to zobaczyć 26 czerwca o godz. 15.15 w TVP 2. Wokalista wybrał czarną koszulkę z kieszonką, na której znalazł się rysunek stylizowany na obraz Marilyn, autorstwa Andy’ego Warhola. Autorem „kieszonkowej” pracy był Podopieczny z „Doliny Słońca”. Oprócz koszulek, wielką popularnością cieszyły się również torby z rysunkami Podopiecznych Fundacji. Kasia Nosowska wróciła do domu z melonową torbą, a Monika Kuszyńska z rybami i innymi oceanicznymi stworzeniami.

IMG_1723

fot.: Magdalena Saratowicz

Koszulki, torby i biżuterię z rysunkami Podopiecznych z „Doliny Słońca” można było również kupić na naszym republikańskim stoisku. Zainteresowanie nimi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Już wkrótce wszystkie te produkty będzie można zamówić w internetowym sklepie Republiki. Odwiedzajcie nas. Serdecznie zapraszamy!

Stoisko na Festiwalu

fot.: Joanna Kaczor

Stoisko na Festiwalu 3

fot.: Joanna Kaczor

Stoisko na Festiwalu 2

fot.: Joanna Kaczor